خانه / فایل های آموزشی صوتی / در روز جشن رونمایی کتابمان چگونه سخنرانی کنیم .

در روز جشن رونمایی کتابمان چگونه سخنرانی کنیم .

با نام و یاد خداوند بخشنده مهربان

روزها و ماهها و حتی سالها برای نوشتن یک کتاب زحمت می کشیم چقدر خون دل می خوریم برای نگارش و چاپ کتاب.

و همه این زحمت ها و خستگی ها در روز جشن امضاء کتاب به شادی و نشادی وصف ناپذیر تبدیل خواهد شد ، چقدر شیرین است وقتی که همه برای دیدن شما آمدن ، آمدن تا با شما ازنزدیک آشنا شوند وبا میلی صدچندان کتاب شما را می خرند ، چنان پول پرداخت می کنن که گویی گنجی را می خرند ، گنجی که شما از وجودتان آن را ساخته اید ، اما نا گهان همه چیز فرو می ریزد وقتی که شما نتوانستید در مقابل جمعیت سخنرانی کنید ، تمام چهره شما از عرق خیس می شود و همانند کسی که در شعله آتش می سوزد قرمز و پرحرارت می شوید ، مغز شما که در نوشتن همانند یک ماشین چاپ به سرعت کلمات را می سازد حالا مثل بچه ای که ترسیده و زبانش بند رفته دیگر هیچ کلمه ای نمی گوید و شما در حضور جمعیت از خجالت و شرم فرو می ریزید ، آنهمه طرفدار به سرعت چشم به هم زدنی منتقدان سرسخت شما می شوند و با نگاهایشان تیرهایی فولادی بر همه دانسته هایی شما می زنند و همه این اتفاقات به این دلیل است که شما نتوانسته اید بر غول تریبون غلبه کنید و یک سخنرانی در شان کتاب و جایگاهتان عرضه کنید .

اما نگران نباشید

برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد .

در اینجا از استاد عزیزم جناب آقای محمد پیام بهرامپور دعوت کردم تا در یک فایل صوتی راه کارهایی برای موفقیت در سخنرانی روز جشن امضاء کتابمان به ما ارائه دهند ، ایشان که به حق در فن بیان و سخنرانی از بهترین هایی کشورمان هستند به بنده افتخار دادن و این دعوت را پذیرفته و این فایل صوتی را برای ما آماده کرده اند .

در این فایل استاد بهرامپور در مورد اینکه چطور در روز رونمایی و یا جشن امضاء کتابمان سخنرانی خوبی داشته باشیم و بتوانیم از دانسته هایمان به خوبی صحبت کنیم َ، راهکارهای بسیار جالبی را مطرح کرده اند .

 

 

لطفا جهت دانلود این فایل صوتی اینجا کلیک بفرمایید .

 

 

 

 

به شما پیشنهاد می کنم که حتماً در جهت ارتقاء مهارتهای سخنرانی ، ارتباطات و فن بیان به سایت ایشان وارد شده و از صدها مقاله و فایل صوتی و همچنین دوره رایگان آموزش سخنرانی و فن بیان ایشان که بسیار مفید است ، استفاده کنید .

جهت ورود به سایت استاد بهرامپور لطفاً بر روی لینک زیر کلیک کنید .

 

bahrampoor.com

 

 

 

 

 

همچنین می توانید متن این فایل صوتی را در اینجا مطالعه بفرمایید .

 

به نام آنکه هستی نام از او یافت ، فلک جنبش، زمین آرام از او یافت .

سلام دارم خدمت شما شنونده هایی عزیز این فایل صوتی و از جناب آقای طاهری خیلی متشکرم که از من دعوت کردن تا در این فایل صوتی برای شما چند نکته درباره اینکه در جلسه رونمایی از کتابمان و یا معرفی کتاب و یا جشن امضاء کتابمان چطور باید سخنرانی بکنیم .

من محمد پیام بهرامپور هستم مربی و مدرس مهارت های سخنرانی فن بیان و ارتباطات .
امید وارم توی این صحبت چند تا نکته خوب پیدا کنیم برای اینکه در جشن امضاء کتابمان و یا سخنرانی هایی دیگه ای که مربوط به بحث کتابمان هست چطور بدرخشیم .

می خوام صحبت رو با داستانی شروع کنم که واقعاً برای خود من خیلی عجیب بود ، سال ۸۸ بود اگر اشتباه نکنم و من جایزه کتاب فصل رو برده بودم کتابی که نوشته بودم کتاب خوبی شناخته شده بود از طرف خانه کتاب و در جمع نویسندگان کتاب ها بودیم و خوب به هرحال کسانی که اونجا بودن کتابهاشون در حدی بود که جایزه کتاب فصل رو برده بودن و با برخی کتاب سال رو برده بودن و جایگاه بسیار بالایی داشتن از نظر خیلی ها و نتیجه خیلی جالب بود ، زمانی که افراد می اومدن صحبت کنن در رابطه با اینکه کتابشون چی هست ، من واقعاً متعجب می شدم اونها حتی نمی توانستند در مورد کتاب خودشان دو تا جمله صحبت کنن ، بعضی ها استرس می گرفتن ، آب دهانشان رو قورت می دادن ، قرمز شده بودن ، برخی دیگه واقعاً خسته کننده و یکنواخت صحبت می کردن و این واقعاً چیز عجیبی بود ، خوب اون موقع من در زمینه سخنرانی خیلی فعال نبودم ولی خوب بلد بودم سخنرانی کنم به اندازه نیاز خودم و این خیلی برام عجیب بود که کسانی که خودشون اونقدر دانش دارن کتاب بنویسند ، سخنرانی شون اینقدر ناقص و مشکل دار هست .

حالا حساب بکنید شما به عنوان یک مخاطب منتظر سخنرانی یک نفر هستید و می بینید اون فرد بسیار خسته کننده سخنرانی می کنه ، چه حسی به شما دست می ده ، دقیقاً ، به احتمال زیاد دنبال اون کتاب نخواهید رفت و می گید بابا این که نمی تونه راجب به کتابش دو تا جمله بگه معلوم نیست چی نوشته برامون .

بنابراین بسیار بسیار مهمه که شخص نویسنده چطور صحبت کنه ، چطور ارتباط می گیره و روی فروش اون کتاب و استقبال از اون می تونه خیلی خیلی موثر باشه .

چند تا نکته می خوام بگم در مورد اینکه چطور توی جلسه امضاء کتاب خوب بدرخشیم .

اولین نکته این هست که از دید مخاطب به این سوال پاسخ بدیم که این کتاب چه فایدهایی داره ، چه نفع هایی داره ، خب برخی از کتاب ها حالت رمان و داستان دارن می تونیم بگیم از زیبایی هاش از موضوعات جالب از چیزهایی که توش رعایت شده ، برخی از کتاب ها علمی هستن و خب مسلماً مستقیم بگیم که اگر این کتاب رو بخونید فلان اتفاق براتون می افته ، این طور میشه ، این تغییرات رو خواهید داشت ، از دید مخاطب خیلی مهمه که تعریف کنیم و یه کاری بکنیم که مخاطب احساس کنه این کتاب واقعاً به دردش می خوره .

نکته دوم اینکه باید حتماً بگیم فرق این کتاب با کتاب های دیگه چیه، کافی یه سر بریم نمایشگاه کتاب و می بینیم که توی نمایشگاه کتاب ، هزاران هزار کتاب وجود داره و خب مخاطب گیج می شه در بین انتخاب اون ، ما باید در بین صحبت هامون بگیم که فرق کتاب ما با بقیه کتابها چیه ؟ چه تفاوت هایی داره ، چه نکاتی در اون رعایت شده .

و نکته بعدی این هست که باید به شدت تمرین بکنیم تا جایی که ممکنه جلوی جمع تمرین می کنیم ، جمع هایی کوچیک ، جمع های چند نفره . البته اول تنهایی تمرین می کنیم و بعد از دوستان دیگر می خواهیم که حضور داشته باشن و تمرین اتفاق بیافته ، تمرین موضوع بسیار بسیار ضروری هست و اگر انجام نشه عملاً کار ما خیلی بی ارزش خواهد بود .

و نکته پایانی اینکه حتماً در کوتاه ترین زمان ممکن این کارو انجام بدید ، هر چقدر سخنرانی ما کوتاه تر باشد ، قطعاً اثربخش تر خواهد بود ، و اصلاً فکر نکنید که زیاد صحبت کردن نتیجه خوبی داره .

ممنون از اینکه صبوری کردید به این فایل گوش دادید و امید وارم که جلسات فوق العاده ای رو برگزار کنید و استقبال بی نظیری از کتابتون رخ بده .

پیروز و موفق و بیشتر از یک نفر باشید .

 

 

 

 

اگر هنوز در دوره رایگان آموزش داستان نویسی در سایت ما شرکت نکرده اید ، می توانید با کلیک بر روی لینک زیر و ورود آدرس ایمیل در این دوره ثبت نام کرده و دروس این دوره رایگان را در ایمیل خود دریافت کنید .

جهت شرکت در دوره رایگان آموزش داستان نویسی لطفاً اینجا کلیک کنید .

 

به امید فردایی بهتر

مصطفی طاهری

با ما در ارتباط باشید .

taheeri@yahoo.com

 

درباره مصطفی طاهری

۲ نظرات

  1. سپاس فراوان از استاد محمد پیام بهرامپور خیلی عالی توضیح دادن و راهکارهاشون هم خیلی خوب و عالی بود انشاالله که برای ما هم این جشن اتفاق بیافتد و ممنون از استاد طاهری به خاطر انشار این مطلب

    • سلام و سپاس از شما
      خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید بوده ، استاد محمد پیام بهرامپور همیشه خوب هستن .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه رد کردن