خانه / دریافت کتاب الکترونیکی رایگان

دریافت کتاب الکترونیکی رایگان

دوست عزیز سلام

 

از شما سپاسگذاریم که از سایت ما بازدید می کنید .

 

کتاب الکترونیکی هنر داستان نویسی یک هدیه به شماست که امید واریم با تقدیم آن به شما قدمی در جهت پیشرفت آرزوهایتان برداشته باشیم .

 

لطفاً نظرات خود را در مورد این کتاب برای ما ارسال کنید .

 

به امید فردایی بهتر

 

جهت دانلود کتاب اینجا کلیک کنید.

 

 

شما می توانید درس اول از فصل اول این کتاب را در این قسمت مطالعه بفرمایید .

 

درس اول :

نوشتن را از کجا شروع کنیم.

از همین لحظه باید شروع کرد نوشتن را شاید بتوان تنها فنی دانست که برای فرا گرفتن و انجام دادن آن قبل از یاد گیری و فکر کردن باید انجامش داد. برای تعمیر یک وسیله برقی باید در وهله اول توانایی تعمیر را داشته باشی و برای اینکه در تعمیر توانا شوی باید اول آن را یاد بگیری به عبارت بهتر باید تحت آموزش قرار بگیری، اما در نویسندگی اصلا این طور نیست اول باید بنویسی و بعد از اینکه دستت در نوشتن راه افتاد آن وقت به یادگیری بپردازی .

استفاده از ابزارها آن هم در ابتدا نوشتن ما را محدود می کنند چون نویسندگی یک فعالیت خلاقانه است و هر آنچه که توسط نویسنده بر روی کاغذ نقش می بندد حاصل خلاقیت اوست نوشتن مثل رانندگی نیست که در حین انجام آن باید قوانین را هم رعایت کرد حتی کشیدن یک تابلو و یا حتی ساخت یک اثر هم این شرایط را ندارد و در حین انجام باید از ابزارها استفاده و قوانین را اجرا کرد چرا که نمی توان پس از پایان بازگشت و دوباره اصلاح کرد اما در نوشتن این طور نیست وقتی که متنی را می نویسید و یا حتی شعری را می سرایید می توانید هزاران بار به عقب برگردید و اصلاح کنید و این یکی از بارزترین خصلت های این هنر است .

حال از کجا شروع کنیم:

باید از همین لحظه شروع کنید صفحه ای از کتابی را در مقابل بگذارید و به صورت کاملا تصادفی از هر خط کلمه ای را انتخاب کنید و زیر آن خط بکشید حال که از تمام خطوط صفحه یک کلمه در هر خط را انتخاب کرده اید برای هر کدام از آن ها متنی را بنویسید. بدون هر گونه قانون و ابزار فقط آن چیزی را که به ذهنتان می رسد را به رشته تحریر درآورید.
هر چقدر متنی که می نویسید طولانی تر باشد بهتر است. برای راحتی در این کار اول چند جمله در مورد آن کلمه صحبت کنید و بعد آن را بر روی کاغذ بیاورید این کار هم باعث بالا رفتن توانایی شما در نوشتن خواهد شد و هم خلاقیت شما را در نویسندگی افزایش می دهد .

نویسندگی هنری است که در ضمیر هر کسی وجود دارد.

اما باید آن را پرورش داد
آنقدر باید کار و تمرین داشت تا آسان و راحت شود . هنر نوشتن همچون هر هنر دیگری به مرور زمان و با تلاش بسیار تکامل پیدا میکند و آنوقتی که یک نویسنده به حد استادی می رسد می تواند یک شاهکار خلق کند و این فقط و فقط با تمرین نوشتن میسر می شود .
از دیگر تمرینات بسیار عالی برای نویسندگی می توان از تمرین داستان بریده شده استفاده کرد . منظور از داستان بریده شده این است که شما داستانی را که نخوانده اید انتخاب می کنید . قسمت ابتدائی داستان را بریده و جدا میکنید البته منظورم این نیست که از کتاب جدا کنید منظور این است که قسمت ابتدائی داستان را به اندازه مثلا یک صفحه در برگی جدا بنویسید ، سپس ادامه داستان را خودتان خلق کنید.

مهم نیست که چقدر خوب می نویسید مهم این است که فقط بنویسید.

تا در نوشتن داستان مهارت پیدا کنید . این تمرین مانند این است که مثلا شما یک شاگرد کوزه گری هستید ، ابتدا استاد برای شما کار روی گل را شروع می کند و بعد از اینکه کار اولیه را انجام داد، حال شما ادامه کار را انجام می دهید . اصلا نگران اینکه این کار کپی کاری است نباشید ، شما که قرار نیست این داستان را به چاپ برسانید فقط از دست یک استاد تقلید می کنید تا خودتان کار را یاد بگیرید . به شما پیشنهاد میکنم که این تمرین را جدی بگیرید چرا که می توانید به خوبی با این تمرین در هنر نوشتن مهارت پیدا کنید .

در پایان این قسمت از کتاب یک تمرین مفید و کاربردی دیگر را به شما پیشنهاد میکنم تا با انجام آن بتوانید در هنر نوشتن مهارت لازم را به خوبی به دست آورید . در این تمرین یک داستان کوتاه از یک نویسنده معروف را انتخاب کنید ، سپس داستان را به خوبی حتی چندین بار بخوانید تا کاملا در حافظه شما ثبت شود ، حالا داستان را برای اطرافیان خود تعریف کنید اما در اینجا از خلاقیت خودتان استفاده کنید و در هر کجای داستان که می توانید تغییراتی را اعمال کنید ، این تمرین برای افزایش خلاقیت شما بسیار مفید خواهد بود ، همچنین می توانید داستان را با تغییرات مورد نظر خودتان بازنویسی کنید تا در افزایش مهارت نوشتن هم به شما کمک کند .

در اینجا باز هم برای چندمین بار تاکید می کنم ، که مهمترین اصل برای تبدیل شدن به یک نویسنده ماهر تمرین نوشتن است . اگر برای نویسنده شدن تمرین نکنید درست مثل آهنگری خواهید بود که شبانه روز بر آهن سخت ضربه میزند اما هیچ قطعه ای را نمی تواند بسازد ، باید افکار سخت شما در کوره تمرین ذوب شود تا با چکش های نهایی به یک ابزار قدرتمند تبدیل شود .

 

شرکت در دوره رایگان آموزش داستان نویسی

 

Please wait...

Thank you for signing up!

فروشگاه رد کردن